KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719446
*
nr 1471 9446
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 20:18:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 18:24:15
1
100 kr
25/5 18:24:58
1
Vinnande bud
26/5 11:25:32
2
150 kr
26/5 11:25:32
1
(budbetjänt)
27/5 19:41:20
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
*
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jacob Hägg
nr 1471 9446
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 18:24:15 | 1 | 100 kr |
25/5 18:24:58 | 1 | Vinnande bud |
26/5 11:25:32 | 2 | 150 kr |
26/5 11:25:32 | 1 | (budbetjänt) |
27/5 19:41:20 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk mÃ¥lare främst känd för sitt marinmÃ¥leri.Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59